Auf Deutch In English

Kingi kirikule käsikellade komplekt või kell!

Peetri kogudus soovib soetada käsikellade komplekti!

Kellakomplekti kuulub  37 kella.
Käsikellade muusika on tänu  Arsise Kellade Ansamblile  leidnud Eestis laialdast kõlapinda. Tartus tegutseb aastast 2000 Arsise kellade kool, kus on pooleteise aastakümne kestel õppinud sadu noori muusikuid. Kellakooli käsutuses olevate kellade kasutamise võimalus on piiratud ja seetõttu oskuste potentsiaal Tartus kasutamata. Tartu Peetri kogudus soovib pakkuda võimalust käsikella muusika edendamiseks oma kiriku seinte vahel.
Käsikellad on oma olemuselt kõige sobivamad just sakraalse muusika mängimiseks.

Peetri koguduse juhatus tellis kirikule käsikellade komplekti. Kellad on juba jõudnud Eestisse ning instrumentaarium seatakse usupuhastuspüha eel statsionaarselt kiriku esimesele rõdule üles.
Käsikellade valmistajafirma asub Ameerika Ühendriikides. Kellakomplekti hind, koos transpordiga Eestisse, oli 14000 eurot. Ühe käsikella hind on keskmiselt 370 eurot.
Kogudus otsib kellakomplekti või üksikute kellade annetajat ja jätkab annetuste kogumist.

Esimene jumalateenistus, millel kõlab kellamuusika juba Peetri kiriku kelladel, soovitakse pidada ühel 2017. aasta jõuluaja pühapäeval. Siis toimub ka kellade pühitsemine.

Tartu Peetri kirik on esimene kirik Eestis, kellel on oma kellakomplekt ja teadaolevatel andmetel üks väheseid kirikuid Euroopas, kes sellise instrumentaariumi omanikuks.

Annetust saab teha: Swedbank: EE672200221010272018