Auf Deutch In English

KOGUDUSE LIPP JA VAPP

Peetri koguduse laulukooril oli kuni aastani 1940 koori lipp, millega käidi väljas suurematel laulupidudel ja rahvuslikel ühisüritustel. See lipp ei ole säilinud.
Kogudus otsustas valmistada kogudusele  vapi ja lipu, mille alla saab edaspidi ka koguduse laulukoor oma esinduskäikudel koonduda.
Uue lipu ja vapi kavandi saamiseks pöörduti heraldik Priit Herodese poole. Kavandid valmisid 2010. aastal.

Lipp valmistati 2013 aastal Tallinna Lipuvabrikus. Maksumuseks 1200 eur. Lipp valmistati annetuste toel. Annetajateks: Tartu Luterlik Peetri Kool, Tartu Peetri koguduse segakoor, Tartu Peetri koguduse kammerkoor, perekond Matisen ja pr. Ene Tamm.

Koguduse vapp valmis 2013 aastal. Vapi valmistas Tartu segutsev puidumeister Agur Ints. Vapi maksumus 300 eur. Vapp valmis annetuste toel. Vapi annetasid kogudusele:  Peetri koguduse nõukogu, koguduse juhatus, koguduse kirikuvanemad, koguduse naisring ja koguduse töötegijad.

Koguduse vapi ja lipu pühitses 1. septembril 2013 Tartu Luterliku Peetri Kooli avaaktus- jumalateenistusel peapiiskop Andres Põder.

Koguduse vapi ja lipu all asus tegutsema ka Tartu Luterlik Peetri Kool.

Lipu heraldiline kirjeldus: sinisel lipukangal on mustaga ääristatud valge rist. Risti peal on EELK Tartu Peetri koguduse vapi lipuvariant: Punasel ruudukujulisel väljal kuldkollase, valgete kaantega avatud raamatu kohal kuldkollane ladina rist. Saateks kummalgi pool valge võti. Piduliku esinduslipu soovitav mõõt on 105x105 cm, lipukangast ääristavad narmad ja ehisnöörid on kuldkollased.