Konsistooriumis on külalised Saksamaa partnerkirikust

Alates esmaspäevast, 13. maist kuni nädala lõpuni on EELK-l külas delegatsioon Saksamaalt Kurhessen-Waldecki Evangeelsest Kirikust. Loe edasi »

Saarte praost on Anti Toplaan ja abipraost Rene Reinsoo

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Saarte praostkonna sinod valis eilsel koosolekul eile teist ametiaega järjest ehk järgnevaks neljaks aastaks praostiks Anti Toplaane. Loe edasi »

Tartu Maarja kiriku taastamise I etapp on lõpetatud

2019. aasta jaanuari alguses alanud Tartu Maarja kiriku taastamise I etapp on jõudnud lõpule. Lammutatud on põranda aluspostid, rõdud, kiriku sisemuses tehtud väljakaeved, valatud taldmikud, ehitatud betoonplokkidest siseseinad, valatud vahelaed, trepid, ehitatud ajutised piirded kirikusaalile ja  käigutee peauksest. Loe edasi »

Urmas Viilma: Ristiinimese koalitsioonilepe

Peapiiskop Urmas Viilma: "Hinnates EKNi poolt tehtud ettepanekutega arvestamise suurt osakaalu koalitsioonileppes, julgen öelda, et Eestis tegutsevad kirikud võivad olla üle ootuste rahul, sest 2/3 ettepanekutest on piltlikult lülitatud valitsuse tööplaani." Loe edasi »

Ukraina luterliku kiriku delegatsioon käis EELKga tutvumas

Pühapäevast, 12. maist kuni teisipäeva, 14. maini külastas konsistooriumi Saksa juurtega Ukraina Evangeelse Luterliku Kiriku delegatsioon. Loe edasi »

Peapiiskopi üleskutse: palvetagem emadepäeval lähisuhtevägivalla ohvrite eest

"Vägivald ja armastus ei käi käsikäes! Vastupidi, vägivald annab tunnistust armastuse puudumisest," kirjutab peapiiskop oma emadepäevaläkituses, kutsudes üles vägivalda märkama ja selle tõkestamiseks sekkuma, aga ka palvetama perede eest, et neis võiks püsida rahu ja armastus. "Vaikimine vägivallast on osalemine vägivallas! Vägivalla peatamine ning seismine rahu ja rõõmu saavutamise eest on ligimesearmastus!" Loe edasi »

Piibliseltsi palvepäeva läkitus

Maikuu esimesel pühapäeval tähistame koos Ühinenud Piibliseltside, Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute ja kõigi kristlastega piiblipüha. Täna ja alanud nädalal palvetatakse üle kogu maailma piiblitöö pärast. 9. mail tähistame Ühinenud Piibliseltside palvepäeva. Loe edasi »

Aime Kuulbuschi isikunäitus Tallinna Jaani kirikus

2. mail kell 16.30 avatakse Tallinna Jaani kiriku galeriis Aime Kuulbuschi isikunäitus Hommage. Loe edasi »

EELK Rootsi kogudustes kuulutatakse eestikeelset jumalasõna

27. – 28. aprillil toimus Stockholmis Eesti praostkonna sinod. Sellel osales ka piiskop Tiit Salumäe, kes andis olukorrast Rootsi praostkonnas väikese ülevaate. Loe edasi »

Prof Jaan Lahe loengud ja seminarid Mustamäe koguduses

Mustamäe Maarja Magdaleena koguduses toimuvad iga kuu lõpul professor Jaan Lahe loengud kristlusest ja seminarid piiblitekstidest. Loe edasi »