Parun Meyendorffi järeltulija kutsub üles Martin Lutheri kuju taastama

Reformatsiooni alguse 502. aastapäeva puhul tegi EELK otsuse Kumnas asuva Lutheri monumendi taastamiseks. Niisugusel moel käivitatud projekti tähendus pole üksnes vana ajaloolise mälestusmärgi taastamine või Eesti religioosse pärandi kinnistamine, vaid see on tunnistuseks elavast evangeeliumist, mille meie Päästja istutas suure reformaatori südamesse. Loe edasi »

Ilmunud on seinakalender „Eestimaa kirikud 2020“

Kahekümne esimest aastat ilmuv Eestimaa kirikuid tutvustav kalender sisaldab seekord väikese valiku taasiseseisvunud Eestis valminud uusi pühakodasid ja taastatud ajaloolisi kirikuid. Loe edasi »

Lugu kristliku maailma kõige tuntuma naise elust läbi kunstiteoste

Niguliste muuseumis on avatud osalt ka EELK koguduste kogudele toetuv näitus „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“. Läbi kesk- ja varauusaegsete kunstiteoste avatakse vaatajale neitsi Maarja pere ja sugupuu tausta ning tema rolli jumalaemana piiblilugudes, osutades tema kujutamise mitmetähenduslikkusele ja piltide emotsionaalsele rollile. Loe edasi »

Toomas Paul 80: näitus Tallinna Jaani kirikus

Teisipäeval, 29. oktoobril 2019 tähistatakse Tallinna Jaani kirikus teoloogiadoktor Toomas Pauli 80. sünnipäeva, mille puhul on avatud temast kõnelev näitus, lisaks ka väljapanek Toomas Pauli autorsuses ilmunud raamatutest. Näitus on EELK Tallinna Jaani koguduse austusavaldus oma õpetajale. Loe edasi »

Tallinna Linnamuuseumis on avatud näitus “Tallinna Toomkool – Eestimaa hariduse nurgakivi”

Tallinna Linnamuuseumis on alates 8. oktoobrist avatud näitus "Tallinna Toomkool - Eestimaa hariduse nurgakivi". Näitus kõneleb eesti koolihariduse algusest ja kujunemisloost Tallinna Toomkoolis seitsme sajandi jooksul. Loe edasi »