Räpina koguduse hooldekodu tähistas 25. sünnipäeva

EELK Räpina Miikaeli kogudusele kuuluv hooldekodu tähistas täna oma 25ndat sünnipäeva. Sel puhul oli koguduse rukkimaarjapäeva jumalateenistus tavapärasest pidulikum, hooldekodu õuel peeti aga piknikku tänukõnede, muusika ja tantsuga. Loe edasi »

Peapiiskopi üleskutse: Maarjapäevade korjandus Tartu Maarja kiriku taastamiseks

15. augustil tähistame rukkimaarjapäeva ehk Neitsi Maarja uinumise püha. 1224. aasta rukkimaarjapäeva peetakse Tartu Maarja koguduse sünnipäevaks. Seoses koguduse 795. aastapäevaga kutsub peapiiskop Urmas Viilma kõiki kaaskristlasi ja kiriku sõpru Eestimaal ja üle maailma annetama Tartu Maarja kiriku taastamiseks. Loe edasi »

Suri õpetaja emeeritus Helmut Mõtsnik

Pühapäeva, 11. augusti varahommikul kutsus Issand oma rahusse õpetaja emeeritus Helmut Mõtsniku. Loe edasi »

Ettepanekud EELK uue lauluraamatu kontseptsiooni kavandi osas on oodatud 1. septembrini

EELK lauluraamatukomisjon ootab tagasisidet ja ettepanekuid EELK uue lauluraamatu kontseptsiooni kavandi osas hiljemalt 1. septembriks 2019. Lauluraamatu kontseptsioon esitatakse Kirikukogule heakskiitmiseks novembris 2019. Loe edasi »

Vaimuliku koorimuusika heliloomingu konkurss

Kirikumuusika Liit kutsub kõiki heliloojaid ja muusikuid looma vaimuliku sisuga koorilaule. Töid oodatakse 1. novembriks Loe edasi »

Aruteluala “Eesti usk” Arvamusfestivalil

Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud osalevad tänavu taas Arvamusfestivalil, mis on Paides juba saabuval nädalavahetusel. Laupäeval, 10. augustil arutletakse usku ja religiooni puudutavate teemade üle nii teemaalal "Eesti usk" ja reedel, 9. augustil on kirikud esindatud festivali Väärtuste alal. Loe edasi »

Lilian Mosolaineni isikunäitus “Seitsmes taevas” Viimsi Püha Jaakobi kirikus

20. juulist 20. augustini on Viimsi Püha Jakobi kirikus avatud Lilian Mosolaineni isikunäitus "Seitsmes taevas". Loe edasi »

Konsistooriumi kantselei lahtioleku ajad suvel

15. juulist 1. augustini on konsistooriumi kantselei suletud. Ülejäänud suve on kantselei avatud esmaspäevast neljapäevani 9-17, reedeti 9-15. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma jutlus ESTO 2019 avajumalateenistusel

"Isegi kui oleme tänaseks erinevatel põhjustel rahvana laiali pillutatud üle kogu ilmakera igale mandrile ja igasse sadamasse, ei luba meie süda unustada, kes me oleme ja kust me tuleme," ütles peapiiskop Urmas Viilma XII ülemaailmsete eesti kultuuripäevade ESTO 2019 avajumalateenistusel Helsingi Toomkirikus. Loe edasi »

EELK Usuteaduse Instituut kutsub õppima kirikumuusika õppesse

EELK Usuteaduse Instituut kutsub õppima kirikumuusika õppesse D-, C- ja eelkursusele. Loe edasi »

Anneta kogudusele mobiiliga!

Kogudustele annetuste tegemiseks ei pea olema kaasas sularaha ega isegi mitte pangakaarti – nüüdsest saab annetusi teha ka mobiilse annetuskeskkonna m-Tasku abil. Loe edasi »