Kadrina kogudus kutsub retriidile

20.-22. septembrini toimub Kadrina koguduses retriit pealkirja all "Taevariik on sinepiseemne sarnane…". Loe edasi »

Septembris meenutatakse Eduard Salumäed tema 100. sünniaastapäeval

Õpetaja Eduard Salumäed meenutatakse nii raadiosaadetes, kontserdil, mälestusteenistusel kui ka trükivärskes raamatus. Loe edasi »

Saku kogudus peab reedel kiriku sarikapidu

Saku kiriku sarikapidu on reedel, 20. septembril kell 15 kiriku krundil. Üritusel toimub ka kirikutorni risti õnnistamine ja paigaldamine. Risti õnnistab peapiiskop Urmas Viilma. Loe edasi »

Tallinnas toimub PREP paarisuhtekoolitus koguduseliikmetele

26. oktoobril ja 2. novembril (vajalik osalemine mõlemal päeval) on koguduseliikmetel võimalik Tallinnas soodsalt osa saada paarisuhtekoolitusest PREP, mille viivad läbi Karmen ja Meelis Maikalu. Loe edasi »

Tallinnas toimub Nelja Tuule Ristirännak 2019

Terve selle nädala võib Lasnamäe tänavatel, sildadel ja tunnelites kohata valgetes vestides vabatahtlikke ristikujulisi helkureid ja lendlehti jagamas. Tegemist on luteri kiriku kampaaniaga Nelja Tuule ristirännak. Nädala peaüritus toimub Lindakivi kultuurikeskuses. Loe edasi »

EELK Toetusfond kingib Tallinna Toomkogudusele Estonia tiibklaveri

Pühapäeval, 22. septembril kell 11.00 algava jumalateenistuse järel annab EELK Toetusfond Tallinna Piiskoplikule Toomkogudusele pidulikult üle Estonia tiibklaveri. Loe edasi »

Tartu meenutab 1944. aasta suurpõgenemist mälestusteenistusega Jaani kirikus

Neljapäeval, 19. septembril meenutatakse Tartu Jaani kirikus oikumeenilise mälestusjumalateenistusega 1944. aasta suurpõgenemisel Eestist ja Tartust lahkunuid. Loe edasi »

Hargla piiblipäeval meenutatakse legendaarset kirikuõpetajat Heinrich Georg von Jannaud

EELK Valga praostkonna piiblipäeval Harglas avatakse mälestuskivi pastorile, keeleteadlasele, Eesti Piibliseltsi asutajaliikmele, Hargla kivikiriku ehitajale õp dr Heinrich Georg von Jannaule (1789–1869), kelle surmast möödub tänavu 150 aastat. Suurmehe panusest kultuurikukku annab ülevaate õp Vallo Ehasalu. Loe edasi »

Suurpõgenemise aastapäeva meenutuseks helisevad kirikukellad üle Eesti

Käesoleva aasta sügisel möödub 75 aastat 1944. aastal toimunud suurpõgenemisest, mil kümned tuhanded eestlased olid sunnitud oma elu kaitseks kodumaalt põgenema. Teekonnal kodumaalt teadmatusse hukkus nii maal kui merel teadmata arv inimesi. Loe edasi »

Usuteaduse Instituut kutsub peretööalasele täiendusõppe kursusele “Paarisuhte ehituskivid”

EELK Usuteaduse Instituut kutsub 21.09.2019 peretööalasele täiendusõppe kursusele "Paarisuhte ehituskivid". Koolituse viib läbi EELK peretöö koordinaator Pia Ruotsala. Loe edasi »

Credo kursus 5. oktoobril

EELK Misjonikeskus kutsub osalema Credo kursusel, mis toimub hotellis L'ermitage 5. oktoobril. Loe edasi »

Pauluse noortepäevad tulevad taas

Juba kuu aja pärast, 27.-29. septembril, toimuvad Tartu Pauluse kirikus Pauluse noortepäevad, mille teemaks on seekord "Mina teen kõik uueks." Kõik noored üle Eesti on väga oodatud osalema. Loe edasi »

Vaimuliku koorimuusika heliloomingu konkurss

Kirikumuusika Liit kutsub kõiki heliloojaid ja muusikuid looma vaimuliku sisuga koorilaule. Töid oodatakse 1. novembriks Loe edasi »

Aruteluala “Eesti usk” Arvamusfestivalil

Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud osalevad tänavu taas Arvamusfestivalil, mis on Paides juba saabuval nädalavahetusel. Laupäeval, 10. augustil arutletakse usku ja religiooni puudutavate teemade üle nii teemaalal "Eesti usk" ja reedel, 9. augustil on kirikud esindatud festivali Väärtuste alal. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma jutlus ESTO 2019 avajumalateenistusel

"Isegi kui oleme tänaseks erinevatel põhjustel rahvana laiali pillutatud üle kogu ilmakera igale mandrile ja igasse sadamasse, ei luba meie süda unustada, kes me oleme ja kust me tuleme," ütles peapiiskop Urmas Viilma XII ülemaailmsete eesti kultuuripäevade ESTO 2019 avajumalateenistusel Helsingi Toomkirikus. Loe edasi »