Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Peapiiskop meenutas Maarjamäel küüdirongidega teele viidud inimesi

„Aidaku Jumal meil kõigest maailmas valitsevast kurjast, ülekohtust ja vihkamisest hoolimata toita oma südamesügavuses armastuse taime, mille viljadeks on armastusest lähtuvad sõnad ja teod,“ soovis peapiiskop Urmas Viilma märtsiküüditamise 70. aastapäeva mälestusüritusel Maarjamäe Kommunismiohvrite Memoriaali juures. Loe edasi »

Jätkuvad kasvu-koolitused Oru mõisakoolis

Oru Mõisakoolis jätkub kasvu ja kasvatus-teemaline koolitus teemal “mis tuleb inimesele kasuks?” (“kasu” sõnast “kasvama”). 6. aprillil toimuva koolituspäeva teemaks on "Surm ja hurm". Loe edasi »

Ilmunud on Pluss-ajakiri “Ärkamine”

Ilmunud on 2019. aasta kevadine Pluss-ajakiri teemal “Ärkamine”. Fookuses on küsimused: mida tähendab vaimulik ärkamine ning kuidas selleni jõuda? Ajakirja "kaanepoisiks" on hiljuti ordineeritud pastor Kristo Hüdsi teekond tavalisest teismelisest kirikuõpetajaks. Loe edasi »

Peapiiskop poliitikutele: kuulutage välja koalitsioonirahu!

Rahvusringhäälingu veebiportaalis ilmunud arvamusloos kutsub peapiiskop Urmas Viilma Eesti poliitikuid üles rahule. "Rahu saavutamiseks peavad relvad vaikima! Meie oludes tähendab see meediarahus kokkuleppimist," kirjutab ta. Loe edasi »

Usuteaduse Instituut kutsub osalema koolitustel “Usukultuur evangeelses luterlikus vaatevinklis”

EELK Usuteaduse Instituut kutsub osalema koolitustel "Usukultuur evangeelses luterlikus vaatevinklis", mis toimub 24. aprillil Tallinnas. Loe edasi »

Tallinna praostina jätkab Jaan Tammsalu, abipraostina Arho Tuhkru

Ehkki töö Vargamäel ega kirikus ei lõpe, ei tunne Tallinna praost Jaan Tammsalu end sugugi veel väsinud Vargamäe Andresena. See lubas tal nõustuda peapiiskopi ettepanekuga kandideerida neljandaks nelja-aastaseks ametiajaks. Loe edasi »

Tallinna Jaani kiriku galeriis avati Toomas Vindi isikunäitus

Jaani kiriku galeriis ja Vabaduse galeriis on 15. märtsis kuni 3. aprillini avatud Toomas Vindi isikunäitus "Vabaduse rohelus". Loe edasi »

Konkurss lauluraamatu kontseptsiooni teksti toimetaja leidmiseks

EELK Konsistoorium kuulutas 5. märtsil välja konkurssi loomingulis-teadusliku stipendiumi andmiseks EELK koostatava lauluraamatu kontseptsiooni teksti toimetamiseks. Loe edasi »

Ilmunud on lastelaulude noodiraamat “Taevaisa peopesal”

Ilmunud on Pekka Simojoe lastelaulude noodiraamat “Taevaisa peopesal”. Spiraalköites raamatus on kõigi 12 laulu sõnad ja noodid samanimeliselt CDlt, mis ilmus 2018. aasta lõpus. Loe edasi »

Konverents “Uus Testament: kirik ja misjon”

4. aprillil toimub Usuteaduse Instituudis konverents  "Uus Testament: kirik ja misjon", kus püütakse mõista ja tähtsustada kiriku misjoni piibellikke aluseid, arutleda ning saada julgustust rakendamaks toimivaid misjoni praktikaid ning samuti leida ja sõnastada ideid edaspidiseks tööks. Loe edasi »

Marta Stratskase isikunäitus “RISTTEE / CROSSROADS” Viimsi Püha Jaakobi kirikus

Viimsi Püha Jaakobi kirikus on 08.03.–31.03.2019 avatud Marta Stratskase isikunäitus "RISTTEE / CROSSROADS”. Näitusel on esitanud kunstniku maalid 2018.–2019. aasta loomeperioodist. Loe edasi »