Oru mõisas jätkub loeng-praktikumide sari

Oru Mõisakoolis (EELK Tuhala Kaarli koguduse peatselt asutatav sihtasutus, evangeelne rahvaõpistu) jätkub kasvu ja kasvatus-teemaline koolitus teemal “mis tuleb inimesele kasuks?” (“kasu” sõnast “kasvama”). Loe edasi »

Hariduse tippjuhid pidasid Teaduste Akadeemias hariduskonverentsi

Eilsel Eesti Teaduste Akadeemia saalis toimunud hariduskonverentsil „Eesti hariduse kaheksa sajandit – vana ja uus“ kujunesid keskseteks aruteluteemadeks klassikalise hariduse ja muutunud õpikäsitluse võrdlus, digipöörde mõju ja väärtuskasvatus. Konverents oli pühendatud Eesti ja kogu Läänemere regiooni ühe vanima tegutseva kooli, Tallinna Toomkooli, 700. juubelile. Loe edasi »

Urve Küttneri isikunäitus “Signum Dei” Tallinna Jaani kirikus

Tallinna Jaani kiriku galeriis on 8. veebruarist 11. märtsini avatud Urve Küttneri isikunäitus "Signum Dei". Loe edasi »

Tallinna Raekojas esitleti Toomkooli 700. juubelile pühendatud margiplokki

Käesoleval aastal möödub 700 aastat Eesti ja kogu Läänemere regiooni ühe vanima tegutseva kooli, Tallinna Toomkooli, esmamainimisest. Seoses kooli juubeliga andis AS Eesti Post välja margiploki koos esimese päeva ümbrikuga. Loe edasi »

Urmas Viilma: Ristiinimese valimiskompass EKNi ettepanekute kontekstis

5. septembril 2018 saatis Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) parlamendis esindatud erakondadele dokumendi „Eesti Kirikute Nõukogu ettepanekud erakondadele seonduvalt 2019. aasta Riigikogu valimistega“. Loe edasi »

Täiendusõppe kursus “Eesti muusika 100 aastat”

23. veebruaril, 30. märtsil ja 27. aprillil 2019 toimub Usuteaduse Instituudis täiendusõppe kursus, kus antakse ülevaade eesti muusikast viimase 100 aasta jooksul, peamiselt läbi selle žanride ja rõhuasetusega eesti algupärasele muusikale. Loe edasi »

Üleskutse eestpalveks EELK Diakooniahaigla eest

Võtkem EELK Tallinna Diakooniahaigla eriliselt eestpalvesse ja palugem haigla, tema töötajate ja patsientide eest! Palvetagem selle pärast, et kohtuvaidlused võiksid pöörduda suunas, mis ei ohusta haigla rahastamist Haigekassa poolt ning ei too endaga kaasa tegevuse peatamist või lõpetamist. Loe edasi »

Sofi Aršase isikunäitus Viimsi kirikus

13. jaanuaril Viimsi kirikus avatud Sofi Aršase isikunäitus "Kihid" jutustab eelkõige loo esmapilgul argistena tunduvatest detailidest kunstniku elu kindlas perioodis. Loe edasi »

Kasvu ja kasvatus-teemaline koolitus “Inimese kasu”

Oru Mõisakoolis (EELK Tuhala Kaarli koguduse peatselt asutatav sihtasutus, evangeelne rahvaõpistu) toimub kasvu ja kasvatus-teemaline koolitus teemal "mis tuleb inimesele kasuks?" ("kasu" sõnast "kasvama"). Loe edasi »