Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Täiendusõppe kursus „Kolmainuõpetus ja trinitaarse teoloogia renessanss“

EELK Usuteaduse Instituut kutsub täiendusõppe kursusele „Kolmainuõpetus ja trinitaarse teoloogia renessanss“. Kursuse viib läbi EELK UI süstemaatilise teoloogia õppetooli juhataja õp prof dr Thomas-Andreas Põder. Loe edasi »

Tallinna Linnamuuseumis on avatud näitus “Tallinna Toomkool – Eestimaa hariduse nurgakivi”

Tallinna Linnamuuseumis on alates 8. oktoobrist avatud näitus "Tallinna Toomkool - Eestimaa hariduse nurgakivi". Näitus kõneleb eesti koolihariduse algusest ja kujunemisloost Tallinna Toomkoolis seitsme sajandi jooksul. Loe edasi »

Roman Toi isikunäitus Tallinna Jaani kirikus

Tallinna Jaani kiriku galeriis on kuni 22. oktoobrini avatud näitus "Roman Toi 100". Loe edasi »

EELK UI kirikumuusika osakonna täiendkoolitus „Orelid ja muinsuskaitse“

Oktoobrikuus toimuvad Tallinnas ja Tartus Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna täiendkoolitused „Orelid ja muinsuskaitse“. Koolitusel saavad soovijad teavet ning juhiseid, kuidas suhtuda oma vanadesse ja väärtuslikesse instrumentidesse, kuidas neid hooldada ja ka selleks toetust saada. Loe edasi »

Vaimuliku koorimuusika heliloomingu konkurss

Kirikumuusika Liit kutsub kõiki heliloojaid ja muusikuid looma vaimuliku sisuga koorilaule. Töid oodatakse 1. novembriks Loe edasi »

Aruteluala “Eesti usk” Arvamusfestivalil

Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud osalevad tänavu taas Arvamusfestivalil, mis on Paides juba saabuval nädalavahetusel. Laupäeval, 10. augustil arutletakse usku ja religiooni puudutavate teemade üle nii teemaalal "Eesti usk" ja reedel, 9. augustil on kirikud esindatud festivali Väärtuste alal. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma jutlus ESTO 2019 avajumalateenistusel

"Isegi kui oleme tänaseks erinevatel põhjustel rahvana laiali pillutatud üle kogu ilmakera igale mandrile ja igasse sadamasse, ei luba meie süda unustada, kes me oleme ja kust me tuleme," ütles peapiiskop Urmas Viilma XII ülemaailmsete eesti kultuuripäevade ESTO 2019 avajumalateenistusel Helsingi Toomkirikus. Loe edasi »