Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Ristitee palvused Suurel Reedel 2019

Kristuse ristitee on Jeesuse surmapäeva mälestamine ja mõtteline kaasaskäimine tema kannatusteel. See traditsioon on pärit palveränduritelt, kes Jeesust jäljendades käisid Jeruusalemmas läbi läbi sama teekonna, mille Issand suurel reedel kohtukojast hauakoopani läbis. Loe edasi »

Viljandi praostina jätkab Marko Tiitus ja abipraostina Markus Haamer

18. aprillil toimunud Viljandi praostkonna sinodil valiti järgmiseks neljaks aastaks praostina jätkama Marko Tiitus ja abipraostina Markus Haamer. Loe edasi »

Peapiiskop Pariisi Jumalaema kiriku põlengust ja eestpalvest päästjate eest

Peapiiskop: kutsun eelseisvatel jumalateenistustel palvetama meie päästeameti päästjate pärast, kes väga sageli tule või muude ohtudega võideldes seavad ohtu oma elu ja tervise selleks, et kaitsta ja päästa inimesi ja nende vara. Kandkem nad palves Jumala ette ja palugem neile tervist, õnne ja Jumala hoidmist ohtudega silmitsi seistes. Loe edasi »

Prof Jaan Lahe loengud ja seminarid Mustamäe koguduses

Mustamäe Maarja Magdaleena koguduses toimuvad iga kuu lõpul professor Jaan Lahe loengud kristlusest ja seminarid piiblitekstidest. Loe edasi »

Esimese ülestõusmispüha jumalateenistuse teleülekanne on Harkujärve kirikust

Pühapäeval, 21. aprillil toimuva esimese ülestõusmispüha jumalateenistust Harkujärve kogukonnakirikus saab vaadata ERR teleülekandena. Ülekanne algab 21. aprillil kell 12.00 ning kestab tund aega. Loe edasi »

Saku kiriku ehitusel löödi kopp maasse

Täna löödi Sakus maasse esmalt labidas, seejärel juba suurem kopp – algas kiriku ehitamine. Loe edasi »

Peapiiskop käis külas: 3. aprill, Torma kogudus

Möödunud kolmapäeval võttis peapiiskop Urmas Viilma suuna Tartu praostkonda, et külastada Torma Maarja koguduse õpetajat Mehis Pupartit ning kohtuda Jõgeva vallajuhtidega. Loe edasi »

Diakoniks ordineeriti Kevin Kirs

Pühapäeval, 7. aprillil ordineeriti Tallinna Kaarli kirikus diakoniks Kevin Kirs. Loe edasi »

Diakooniahaigla tähistas oma 20. aastapäeva kirikukontserdiga

EELK-le kuuluva Tallinna Diakooniahaigla 20. aastapäeva tähistati 5. aprillil Tallinna Jaani kirikus toimunud heategevuskontserdiga. Musitseerisid Auli Lonks, Elina Nechayeva ja Andrei Bogach. Piletitulu läheb hooldushaigla tegevuse heaks. Loe edasi »

Usuteaduse Instituut kutsub osalema koolitustel “Usukultuur evangeelses luterlikus vaatevinklis”

EELK Usuteaduse Instituut kutsub osalema koolitustel "Usukultuur evangeelses luterlikus vaatevinklis", mis toimub 24. aprillil Tallinnas. Loe edasi »

Konkurss lauluraamatu kontseptsiooni teksti toimetaja leidmiseks

EELK Konsistoorium kuulutas 5. märtsil välja konkurssi loomingulis-teadusliku stipendiumi andmiseks EELK koostatava lauluraamatu kontseptsiooni teksti toimetamiseks. Loe edasi »