Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Videoinstallatsioon Narva Aleksandri kirikus võitis maineka disainiauhinna

20. septembri õhtul kuulutati Noblessneri Valukojas välja ADC*Eesti Disainiauhinnad 2019 võitjad. Kategoorias Keskkond/varia pälvis kõige kõrgema ehk kuldse auhinna valgusinstallatsioon agentuur Exporabbit valgusinstallatsiooni eest „Taevas Narva kohal“ Narva Aleksandri kirikus. Loe edasi »

Saku kirikutorni ehib tänasest rist

Täna, 20, septembril peeti Saku kiriku sarikapidu. Peapiiskop Urmas Viilma pühitses kirikuristi ja seejärel said kohaletulnud oma silmaga näha selle paigaldamist torni tippu. Risti paigaldamise ajal ilmus pilvisesse taevasse korraks ka vikerkaar. Loe edasi »

Keilas meenutatakse homme 1944. aasta suurpõgenemist ja vastupanulahinguid Harjumaal

Homme, 21. septembril mälestatakse Keilas suurpõgenemist vabasse maailma ja 1944. aasta vastupanulahinguid Harjumaal, millest tänavu möödub 75 aastat. Loe edasi »

Möödub 160 aastat EELK Saarde Katariina kiriku taaspühitsemisest

21. septembril möödub 160 aastat EELK Saarde Katariina kiriku taaspühitsemisest. Loe edasi »

Peapiiskop emeeritus Andres Põder kutsus hoidma alal usku, lootust ja inimlikkust

Peapiiskop emeeritus Andres Põder tõdes suurpõgenemise aastapäeva mälestusteenistusel Tallinna Jaani kirikus, et kümnete tuhandete otsus seitsmekümne viie aasta eest oma kodu maha jätta polnud kergekäeline ega mõtlematu samm, vaid meeleheitlik valik, mida sundis langetama nõukogude okupatsiooni metsikus. Loe edasi »

Roman Toi isikunäitus Tallinna Jaani kirikus

Tallinna Jaani kiriku galeriis on kuni 22. oktoobrini avatud näitus "Roman Toi 100". Loe edasi »

Ilmunud on kristliku noorteajakirja Pluss sügisnumber

Ilmunud on kristliku noortajakirja Pluss 2019. aasta sügisene number teemal “Maast lahti!” Peateemaks: kuidas tulla välja mugavustsoonist ja lasta Jumalal end juhtida? Loe edasi »

Kirikuvalitsuses olid täna külalised Soome misjoniorganisatsioonidest

Täna EELK Konsistooriumi külastanud Soome misjoniseltside esindajad tulid tutvuma eestlaste misjonitööga ning vahetama kogemusi. Loe edasi »

EELK UI kirikumuusika osakonna täiendkoolitus „Orelid ja muinsuskaitse“

Oktoobrikuus toimuvad Tallinnas ja Tartus Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna täiendkoolitused „Orelid ja muinsuskaitse“. Koolitusel saavad soovijad teavet ning juhiseid, kuidas suhtuda oma vanadesse ja väärtuslikesse instrumentidesse, kuidas neid hooldada ja ka selleks toetust saada. Loe edasi »

“Admiral Bellingshauseni” laevapere mälestas 1944. aasta suurpõgenemisel hukkunuid

“Admiral Bellingshauseni” laevapere heiskas 17. septembril udusesse Porto sadamasse jõudes varahommikul sinimustvalge lipu ning kogunes laevatekile, et meenutada 75 aasta möödumist eestlaste suurpõgenemisest punase terrori eest vabasse maailma. Mälestustalituse viis läbi peapiiskop Urmas Viilma. Loe edasi »

Kadrina kogudus kutsub retriidile

20.-22. septembrini toimub Kadrina koguduses retriit pealkirja all "Taevariik on sinepiseemne sarnane…". Loe edasi »

Septembris meenutatakse Eduard Salumäed tema 100. sünniaastapäeval

Õpetaja Eduard Salumäed meenutatakse nii raadiosaadetes, kontserdil, mälestusteenistusel kui ka trükivärskes raamatus. Loe edasi »

Saku kogudus peab reedel kiriku sarikapidu

Saku kiriku sarikapidu on reedel, 20. septembril kell 15 kiriku krundil. Üritusel toimub ka kirikutorni risti õnnistamine ja paigaldamine. Risti õnnistab peapiiskop Urmas Viilma. Loe edasi »

Tallinnas toimub PREP paarisuhtekoolitus koguduseliikmetele

26. oktoobril ja 2. novembril (vajalik osalemine mõlemal päeval) on koguduseliikmetel võimalik Tallinnas soodsalt osa saada paarisuhtekoolitusest PREP, mille viivad läbi Karmen ja Meelis Maikalu. Loe edasi »

Tallinnas toimub Nelja Tuule Ristirännak 2019

Terve selle nädala võib Lasnamäe tänavatel, sildadel ja tunnelites kohata valgetes vestides vabatahtlikke ristikujulisi helkureid ja lendlehti jagamas. Tegemist on luteri kiriku kampaaniaga Nelja Tuule ristirännak. Nädala peaüritus toimub Lindakivi kultuurikeskuses. Loe edasi »

EELK Toetusfond kingib Tallinna Toomkogudusele Estonia tiibklaveri

Pühapäeval, 22. septembril kell 11.00 algava jumalateenistuse järel annab EELK Toetusfond Tallinna Piiskoplikule Toomkogudusele pidulikult üle Estonia tiibklaveri. Loe edasi »

Tartu meenutab 1944. aasta suurpõgenemist mälestusteenistusega Jaani kirikus

Neljapäeval, 19. septembril meenutatakse Tartu Jaani kirikus oikumeenilise mälestusjumalateenistusega 1944. aasta suurpõgenemisel Eestist ja Tartust lahkunuid. Loe edasi »

Suurpõgenemise aastapäeva meenutuseks helisevad kirikukellad üle Eesti

Käesoleva aasta sügisel möödub 75 aastat 1944. aastal toimunud suurpõgenemisest, mil kümned tuhanded eestlased olid sunnitud oma elu kaitseks kodumaalt põgenema. Teekonnal kodumaalt teadmatusse hukkus nii maal kui merel teadmata arv inimesi. Loe edasi »

Credo kursus 5. oktoobril

EELK Misjonikeskus kutsub osalema Credo kursusel, mis toimub hotellis L'ermitage 5. oktoobril. Loe edasi »

Pauluse noortepäevad tulevad taas

Juba kuu aja pärast, 27.-29. septembril, toimuvad Tartu Pauluse kirikus Pauluse noortepäevad, mille teemaks on seekord "Mina teen kõik uueks." Kõik noored üle Eesti on väga oodatud osalema. Loe edasi »

Vaimuliku koorimuusika heliloomingu konkurss

Kirikumuusika Liit kutsub kõiki heliloojaid ja muusikuid looma vaimuliku sisuga koorilaule. Töid oodatakse 1. novembriks Loe edasi »

Aruteluala “Eesti usk” Arvamusfestivalil

Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud osalevad tänavu taas Arvamusfestivalil, mis on Paides juba saabuval nädalavahetusel. Laupäeval, 10. augustil arutletakse usku ja religiooni puudutavate teemade üle nii teemaalal "Eesti usk" ja reedel, 9. augustil on kirikud esindatud festivali Väärtuste alal. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma jutlus ESTO 2019 avajumalateenistusel

"Isegi kui oleme tänaseks erinevatel põhjustel rahvana laiali pillutatud üle kogu ilmakera igale mandrile ja igasse sadamasse, ei luba meie süda unustada, kes me oleme ja kust me tuleme," ütles peapiiskop Urmas Viilma XII ülemaailmsete eesti kultuuripäevade ESTO 2019 avajumalateenistusel Helsingi Toomkirikus. Loe edasi »