Eesti Evangeelne Luterlik Kirik
Ilmunud on Pluss-ajakiri “Liiga lähedal?”

Ilmunud on 2019. aasta viimane, jõuluhõnguline noorteajakiri Pluss teemal “Liiga lähedal?” Loe edasi »

Peeteli kirikus oli emeerituste jõulukoosviibimine

Jõuluvastuvõtt eakatele kirikutöö tegijatele on kujunenud aastatepikkuseks kauniks traditsiooniks. Täna oldi Peeteli kirikus taas koos rõõmsas jõuluootuses. Loe edasi »

Raamat “Väikesed imed” tutvustab luterlike koolide tegemisi

“Väikesed imed. Luterlikud koolid Eestis” on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku tegevusi tutvustava sarja teine raamat. Fookuses on Kaarli Kool, Tallinna Toomkool, Tartu Luterlik Peetri kool ja Põlva Jakobi Kool. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma: vääriti mõistetud sõnavabadus põhjustab sõnareostust

4. detsembril Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus peetud advendikõnes jagas peapiiskop Urmas Viilma oma mõtteid ühiskonnaelu aktuaalsetel teemadel: kliimadiskussioonist, vägivallast ja naiste instrumentaliseerimisest, sõnelemisvabadusest ja sekularismist kui uuest ideoloogiast. Loe edasi »

Peapiiskop Urmas Viilma kõne advendimõtisklusel A.D. 2019

"Kirik on ühiskonnas kohal ning täidab oma põhiülesannet – kuulutab rõõmusõnumit Jumala armust ja teenib ligimest – erineval viisil kõikides eluvaldkondades," märgib peapiiskop Urmas Viilma oma advendimõtiskluses. Loe edasi »

Tartus avati kirikukeskus Pastoraat

Peapiiskop Urmas Viilma õnnistas täna, 2. detsembril, Tartus MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia eestvedamisel rajatud kirikukeskuse Pastoraat ja pühitses selle kabeli. Loe edasi »

Peapiiskopi jutlus Moskvas 01.12

Peapiiskop Urmas Viilma tervitussõnavõtt ja jutlus Moskva Pühade Peetruse ja Pauluse Toomkirikus 1. advendipühapäeval A.D. 2019 Loe edasi »

Kohtumine patriarh Kirilliga kulges kristliku vennaarmastuse vaimus

29. novembril kohtusid Moskvas EELK peapiiskop Urmas Viilma ning Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirill. Kohtumisel osalesid peapiiskopi kõrval ka piiskop Tiit Salumäe ja Eesti Vabariigi suursaadik Margus Laidre. Loe edasi »

Epp Maria Kokamägi Isikunäitus Valgus Maarjamaal Tallinna Jaani kiriku galeriis

Reedel, 29. novembril 2019 avatakse kell 16.00 Tallinna Jaani kiriku galeriis kunstnik Epp Maria Kokamägi näitus Valgus Maarjamaal. Loe edasi »

Lutheri ausamba töörühm täpsustas järgnevaid samme

Reformatsiooni aastapäeva jumalateenistusel andis Peapiiskop Urmas Viilma teada, et kirikuvalitsus on otsustanud Kumnas Lutheri ausamba taastada. Täna toimus konsistooriumis töörühma esimene kokkusaamine. Kohal olid kiriku, kohaliku omavalitsuse, külaseltsi ja kiriku ja monumentaalkunstnike esindajad. Loe edasi »

Peapiiskop emeeritus Andres Põder pälvis Siseministeeriumi hõbeteenetemärgi

22. novembril Tallinnas toimunud kaplanaadi ja hingehoidjate konverentsil „Kutse ja kutsumus“ andis rahvastikuminister Riina Solman Eesti Kirikute Nõukogu presidendile peapiiskop emeeritus Andres Põdrale üle Siseministeeriumi hõbeteenetemärgi. Loe edasi »

Parun Meyendorffi järeltulija kutsub üles Martin Lutheri kuju taastama

Reformatsiooni alguse 502. aastapäeva puhul tegi EELK otsuse Kumnas asuva Lutheri monumendi taastamiseks. Niisugusel moel käivitatud projekti tähendus pole üksnes vana ajaloolise mälestusmärgi taastamine või Eesti religioosse pärandi kinnistamine, vaid see on tunnistuseks elavast evangeeliumist, mille meie Päästja istutas suure reformaatori südamesse. Loe edasi »

Ilmunud on seinakalender „Eestimaa kirikud 2020“

Kahekümne esimest aastat ilmuv Eestimaa kirikuid tutvustav kalender sisaldab seekord väikese valiku taasiseseisvunud Eestis valminud uusi pühakodasid ja taastatud ajaloolisi kirikuid. Loe edasi »

Lugu kristliku maailma kõige tuntuma naise elust läbi kunstiteoste

Niguliste muuseumis on avatud osalt ka EELK koguduste kogudele toetuv näitus „Neitsi Maarja. Naine, ema, kuninganna“. Läbi kesk- ja varauusaegsete kunstiteoste avatakse vaatajale neitsi Maarja pere ja sugupuu tausta ning tema rolli jumalaemana piiblilugudes, osutades tema kujutamise mitmetähenduslikkusele ja piltide emotsionaalsele rollile. Loe edasi »