« Tagasi sündmuste juurde

Iseseisvuspäev, Eesti Vabariigi 101. aastapäev

Ürituse kuupäev: 24. veebruar 2019

Eesti Vabariigi sünnipäeva tähtsündmused algavad pühapäeva, 24. veebruari varahommikul riigilipu heiskamisega Pika Hermanni torni, Õnnistussõnad ütleb Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Kell 10.00 on kõik oodatud osa saama oikumeenilisest jumalateenistusest Tallinna Kaarli kirikus. Jutlustab EELK peapiiskop Urmas Viilma. Lisaks peapiiskopile teenib jumalateenistusel EELK Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja Jaak Ausja kaasa teenivad Eesti kirikute nõukogu liikmeskirikute esindajad. Muusikaliselt teevad kaasa Kaarli koguduse ühendkoor Pärtel Toompere ja Piret Aidulo juhatusel, orelil Piret Aidulo ning Marika Kahar. Jumalateenistusest teeb ERR teleülekande.

Kell 11.55 toimub Eesti Vabariigi 101. aastapäeva paraad Tallinnas Vabaduse väljakul. Paraadi võtab vastu vabariigi president Kersti Kaljulaid, paraadi juhatab kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.