« Tagasi sündmuste juurde

Jõuluõhtu ehk jõululaupäev

Ürituse kuupäev: 24. detsember 2018

Kuna Iisraeli rahvas arvestas uue päev algust päikese loojangust ja ka Jeesuse sünniga seotud sündmusi mainitakse öösel, on igati loomulik, et Jeesuse sündimise tähistamine keskendub öisele. Eestis on harjutud kogunema jõulujumalateenistusele jõulupüha eelõhtul. Jõuluõhtul on rõhk Messia tuleku ootusel ja prohvetite ettekuulutustel. Kuid saame juba kuulda ka jõuluevangeeliumi tõotuste täitumisest ja Päästja sünnist (Lk 2:1-20).

Teleülekanne

Sel aastal teeb Eesti rahvusringhääling (ETV kanalil) jõululaupäeva jumalateenistuse ülekande Rakvere Kolmainu kirikust.

Kell 17 algaval jumalateenistusel jutlustab peapiiskop Urmas Viilma, pealiturg on Viru praost ja Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu ning kaasa teenib ka diakon Valdek Hang.

Liturgilise koorina teenib Rakvere Kolmainu koguduse kirikukoor, organist Mart Siimer. Lisaks teenivad muusikalises osas kammerkoor “Solare” Elo Üleoja juhatamisel, laste- ja noortekoor “So-La-Re” Keio Soomelti juhatamisel ja keelpilliansambel.