« Tagasi sündmuste juurde

Koguduserajajate konverents Eesti Läkitus 2019

Ürituse kuupäev: 01. november 2019

Reedel, 1. novembril toimub Tallinnas Kultuurikatla ruumides koguduste rajamise konverents Eesti Läkitus 2019. Interkonfessionaalne konverents on suunatud kõigile kirikujuhtidele ja koguduseliikmetele, kes on koguduserajamise teenistusega seotud. Eesti Läkitus 2019 eesmärgiks on luua keskkond, kus tekiks ja vormuks ühine koguduste- ning kirikuteülene visioon koguduste rajamiseks Eestimaal selle kaudu, et iga kirik saab teha tööd oma koguduste rajamise visiooni kallal.

Konverentsile on kutsutud esinema Norra koguduserajajate võrgustiku looja Øivind Augland,

Saksamaa Vabakiriku koguduste rajamise juht Dietrich Schindler ja Tartu ülikooli doktorant ning koguduserajaja Jakob Remmel. Konverentsi osalejatel on võimalik õppida nende kogemusest ja praktilisel viisil omandatud teadmistest. Lisaks ettekannete kuulamisele on aega ka meeskonnatööks, et iga kiriku juhid ja koguduserajajad saaksid töötada oma kirikuülese visiooni kallal.

Igast konfessioonist, kus koguduste rajamisega aktiivselt tegeletakse või kus on soovi sellega algust teha, oodatakse konverentsile kuni kümmet osalejat: kiriku või koguduste liidu juhti, koguduste rajamise töövaldkonna juhti, koguduserajajad ning teoloogilisi suunaandjaid. Eesti Läkitus 2019 korraldajaks on Koguduste Rajamise Ümarlaud, mis koondab koguduste rajamise eestvedajaid ning juhte Eesti suurematest evangeelsetest konfessioonidest.

Rohkem infot konverentsi kohta telefonilt 5144864 (Peep Saar).

Ajakava:

10:00 Sissejuhatus