« Tagasi sündmuste juurde

Konverents “Uus Testament: kirik ja misjon”

Ürituse kuupäev: 04. aprill 2019

4. aprillil toimub Usuteaduse Instituudis konverents  “Uus Testament: kirik ja misjon”, kus püütakse mõista ja tähtsustada kiriku misjoni piibellikke aluseid, arutleda ning saada julgustust rakendamaks toimivaid misjoni praktikaid ning samuti leida ja sõnastada ideid edaspidiseks tööks.

KAVA:

11.00: I osa. Ettekanded, küsimused ja sõnavõtud
1) Apostel Pauluse kõne Ateena Areopaagil (Ap 17:16-31) – teistsugune misjonijutlus. Jaan Lahe
2) Saada „kõigile kõigeks“ – Pauluse isiku profiili ambivalentsus ja hübriidsus (1Kr 9:19-22). Ergo Naab
3) Misjon Markuse evangeeliumis. Vallo Ehasalu
4) Theōsise ja maailma minemise dialektikast Johannese evangeeliumis. Randar Tasmuth

13.00 Lõunapaus

13.45: II osa. Refleksioonid misjoni aluste ja toimivate praktikate teemal, sõnavõtud ja lühiarutlused:
Küsimused: Mida toimivat tehakse praegu ja kuidas? Missugused võivad olla uued tegevusvormid, võrgustikud ja sihtrühmad?
Koguduste liikmete, Laste- ja Noorsooühingu, Misjonikeskuse töötajate ja teoloogide sõnavõttude abil tõstatame küsimusi, arutleme ja otsime vastuseid töövormidele, mis saaksid olla viljakad.

15.45: Vestlusring / paneel: Mida saame kaasa võtta tulevikuks? Juhatab Liina Kilemit

16.45: Kokkuvõte, lõpetamine

Konverentsi osavõtutasu on 5 eurot. Osavõtutasu sees on kohv ja suupisted.

Osavõtu tasu saab maksta kas:

ülekandega EELK Usuteaduse Instituudis pangakontole (ülekande saaja nimi EELK Konsistoorium, pangakonto nr EE331010220203777227(SEB pank), seletusse palun märgi “UT konverents”);
või tasudes teile saadetud arve.

Konverentsile saab registreeruda hiljemalt 30. märtsil 2018. Registreerimine toimub elektrooniliselt.

Lisainfo:

Randar Tasmuth