« Tagasi sündmuste juurde

Ridala kihelkonna lustipäev

Ürituse kuupäev: 20. juuli 2019
Algus kell: 12.00

20. juulil toimub Ridala kirikus ja selle esisel lipuväljakul Ridala kihelkonna lustipäev. EELK Ridala Püha Maarja-Magdaleena kogudus tähistab oma esmamainimise 799. aastapäeva.

Lustipäeva alustab kell 12 Harry Gustavsoni nukuteater kogupere nukuetendusega „Vaeslaps ja talutütar“. Etenduse kohale toomiseks oleme saanud Rahvakultuuri Keskuse Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetust ”Teater maale” meetmega. Etendus toimub kirikuesisel lipuväljakul peatoelkide all. Peotelkide ja pinkide rentimiseks on ulatanud oma abikäe SA Läänemaa Kohaliku Omaalgatuse Programmi 2019. aasta kevadvoor.

Kell 13 on aeg keha kinnitada. Külasuppi aitab valmistada Rannarootsi Lihatööstus AS. Sünnipäevakooki oodatakse lustipäevalistelt. Toimub suur külakookide degusteerimine, retseptide vahetamine ning populaarseima külakoogi tiitli välja andmine. Kolila küla esindab „pastori plähmakas“.

Kell 14 on kõik oodatud Ridala kirikusse, kus kontserdi annab Ridala Baptistikoguduse muusikakollektiiv „Vikel Sukkel“.

Ridala kihelkonna 2018. aastal rajatud õunaaed on avatud. Külade õunapuud ootavad huvilisi loendama päikeses kosuvaid õunu.

Üritus on osalejaile tasuta ja toimub iga ilmaga.

Madlipäeval, 22. juulil kell 18 peetakse kirikus jumalateenistust koos Ridala Baptistikogudusega. Pastoraadis on kaetud sünnipäevakohvilaud.