Diakooniahaigla tähistas oma 20. aastapäeva kirikukontserdiga

EELK Tallinna Diakooniahaigla 20. sünnipäeva kontserdil esinesid ELINA NECHAYEVA (sopran), ANDREI BOGACH (tenor) ja pianist AULI LONKS.
Foto: Heidi Tooming

EELK-le kuuluva Tallinna Diakooniahaigla 20. aastapäeva tähistati 5. aprillil Tallinna Jaani kirikus toimunud heategevuskontserdiga. Musitseerisid Auli Lonks, Elina Nechayeva ja Andrei Bogach. Piletitulu läheb hooldushaigla tegevuse heaks.

Heategevuskontserdi avasõnad ütles EELK nimel peapiiskop Urmas Viilma. Mitmete vaimulike seas olid ka haigla suurtoetajast emariitõpetaja Toomas Paul ja haigla nõukogu esimees Ove Sander.

Kontserdi idee autor ja peakorraldaja MTÜ Tarkade Naiste Klubi tegevjuht Maire Martinson kommenteeris ajalehele Eesti Kirik, et mõte korraldada kontsert diakooniahaigla toetamiseks tekkis inimlikust soovist väärt ettevõtmist ka omalt poolt aidata. Saadud tulu on tema sõnul oluline, ent rahalisest mõõtmest on olulisem levitada sõnumit ühiskonnas. Kontakt haiglaga tekkis tal isiklikul pinnal oma emale hooldushaigla kohta otsides. „Olin väga murelik, et kellele usaldada oma kõige lähedasema inimese heaolu,“ meenutas ta intervjuus. Poolteise aasta jooksul, mil Martinsoni ema enne siit ilmast lahkumist haigla patsient oli, tekkis tal personaliga hea ja usalduslik läbisaamine. Muljet avaldas töötajate pühendumus, samas tegutsetakse  tagasihoidlikes oludes.

SA EELK Tallinna Diakooniahaigla on 1999. aastal EELK välispartnerite abiga loodud hooldushaigla, mis on siiani ainus kirikule kuuluv haigla Baltikumis. Tallinnas Hiiu tn 42 töötav haigla pakub hooldusravi, hospiitsteenust, koduõendus- ning pansionaaditeenust.