EELK UI kirikumuusika osakonna täiendkoolitus „Orelid ja muinsuskaitse“

Tallinnas 12.10.2019
kell 14.00- 18.00 EELK Usuteaduse Instituudis (Pühavaimu tn 6)

Tartus 26.10.2019
kell 13.00- 17.00
Tartu Maarja kogudusemajas (Õpetaja tn 5)

Koolituse eesmärgiks on avada vaatenurka ajaloolistele orelitele kui meie kultuuripärandi osale. Lisaks vahendatakse teadmisi selle kohta, millised orelid ja miks peaksid kuuluma kaitsmisele muinsuskaitsealuste objektidena ning milliseid kohustusi, aga ka võimalusi toob see uue muinsuskaitseseaduse valguses kaasa selliste pillide omanikele. Tihti on teadmatus aluseks arusaamatustele ja eelarvamustele ning seda olukorras, kus erinevate osapoolte koostöö motiveeritud eesmärgiks võiks olla kultuuripärandi ühine hoidmine.

Valdkonna teadmiste arendamiseks ja info jagamiseks korraldab EELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakond kaks täiendkoolitust, ühe Tallinnas ja teise Tartus. Koolituse juhendajateks on Külli Erikson (orelikonsultant ja kunstiajaloolane) ning Linda Lainvoo (Muinsuskaitseameti kunstipärandi valdkonna juht-osakonnajuhataja).

Koolituse tulemusena saavad soovijad teavet ning juhiseid, kuidas suhtuda oma vanadesse ja väärtuslikesse instrumentidesse, kuidas neid hooldada ja ka selleks toetust saada.

Sihtgrupiks on erinevate kirikute töötegijad, kirikumuusikud ja koguduste juhid.

Koolitustasu on 25 EUR (sisaldab ka kohvipausi).

Eelregistreerumine aadressil docs.google.com (avaneb uues aknas).

Lisainfo ja küsimused:

Kristel Aer