EELK Usuteaduse Instituudi tuluõhtu toetab hingehoiutööd

Aitamaks hingehoidjatel kergemini jõuda haiguse, leina, kriisi ja muude eluraskuste küüsis olevate inimesteni korraldab EELK Usuteaduse Instituut täna, 12. aprillil Tallinna Mustpeade Majas tuluõhtu hingehoiutöö toetuseks. Seekordse, järjekorras teise tuluõhtu peakõneleja on hingehoidja ja lavastaja Katri Aaslav-Tepandi.

Möödunud aastal toimus galaõhtusöögi vormis tuluõhtu esmakordselt ja läks hästi korda. „2018. aasta maikuus toimunud tuluõhtuga kogutud 35 199 eurot on andnud hingehoiutöö arengule Eestis olulise tõuke,“ ütles EELK Usuteaduse Instituudi Tartu teoloogia akadeemia juhataja Siimon Haamer. „Paljud inimesed on saanud hingeabi, hingehoidjad on saanud koolitusvõimalusi ja supervisiooni. Oleme panemas alust tugisüsteemile, et tagada hingehoiutöö areng ning jätkusuutlikkus Eestis. Käivitunud on üle-eestiline hingehoidjate võrgustiku loomine ja valmimisel on koduleht, mille vahendusel saab abivajaja leida endale lähima hingehoidja. Teeme ettevalmistusi 2019. aasta lõpul Tartus hingehoiukeskuse avamiseks, millest saab ühtlasi üleriigilise võrgustiku koordinatsioonikeskus,“ lisas ta.

Hingehoiutööd on seni Eestis tehtud tänu eraannetustele. Hingehoidjate koolitamist on läbi pea kolme aastakümne rahastanud peamiselt EELK, Soome luterlik kirik ja kristlased Ameerika Ühendriikidest. Suure panuse hingehoiutöösse on andnud missioonitundega Eesti inimesed, kes omakasule mõtlemata on valmis kaasinimest hingehädas aitama.

Vajadus hingehoidjate järele üha kasvab. Kutsekoja juures on välja töötatud hingehoidja kutsestandard ning täna on juba töötamas ka kutsetunnistusega hingehoidjaid. Praegu on veel palju teha, et aitajad abivajajateni jõuaks ning aitajad ka ise toetatud saaks. Rahaliste vahendite leidmiseks otsustaski instituut pakkuda Eesti inimestele võimaluse kaasa aidata.

Kõik annetused laekuvad EELK Usuteaduse Instituudi juurde loodud Hingehoiu toetusfondi arvelduskontole ning raha kasutamise üle otsustab fondi nõukogu. Toetusfondi eesmärgiks on toetada tegevusi, mis aitavad hingehoiuteenust abivajajatele paremini kättesaadavaks teha ja hingehoiu valdkonda Eestis mitmekülgselt arendada. Hingehoiu toetusfondist ja eelmise aasta mais peetud esimesest tuluõhtust saab lugeda siit.

EELK Usuteaduse Instituudi Hingehoiu toetusfondi tegevust saab toetada,  tehes ülekande arveldusarvele:

EELK Konsistoorium
EE411010220270130224