Eesti Vabariigi aastapäeva oikumeeniline jumalateenistus toimub Tallinna Kaarli kirikus

Eesti Vabariigi sünnipäeva tähtsündmused algavad pühapäeva, 24. veebruari varahommikul riigilipu heiskamisega Pika Hermanni torni. Lipp heisatakse kell 7.34 ning õnnistussõnad ütleb Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Kell 9 algab pärgade asetamise tseremoonia Vabadussõja mälestussamba jalamil, kus mälestuspalvuse peab EKNi president peapiiskop emeeritus Andres Põder.

Kell 10 on kõik oodatud osa saama oikumeenilisest jumalateenistusest Tallinna Kaarli kirikus. Jutlustab EELK peapiiskop Urmas Viilma. Lisaks peapiiskopile teenib jumalateenistusel EELK Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus ja kaasa teenivad Eesti kirikute nõukogu liikmeskirikute esindajad. Muusikaliselt teevad kaasa Kaarli koguduse ühendkoor Pärtel Toompere ja Piret Aidulo juhatusel, orelil Piret Aidulo ning Marika Kahar. Jumalateenistusest teeb ERR teleülekande.

Kell 11.55 algab Eesti Vabariigi 101. aastapäeva paraad Tallinnas Vabaduse väljakul. Paraadi võtab vastu vabariigi president Kersti Kaljulaid, paraadi juhatab kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.