Hongkongi luterliku kiriku esindajad olid tutvumas meie diakooniatööga

Lõppeval nädalal võõrustas EELK külalisi Hongkongi Evangeelsest Luterlikust Kirikust eesotsas piiskop Ben Chang Chun Wa’ga. Külalised käisid tutvumas EELK diakooniatöö korralduse ja tegevustega. Vastuvõtjad olid oikumeeniliste suhete assessor Kadri Põder, kes kohtumise ka ette valmistas ja koos peapiiskop Urmas Viilmaga Eesti luterlikku kirikut tutvustas. EELK Diakoonia- ja Ühiskonnatöö sihtasutust esindasid kirikute kohtumisel õp Avo Üprus ja Kadri Kesküla.

Külalised tutvusid ka Usuteaduse Instituudi ja Diakooniahaigla tööga. Koos õp Üprusega tehti ringkäik Harkujärve kogukonnakirikusse, samuti tutvuti Tallinna Peeteli koguduse hoolekandetööga, kus külalisi võttis vastu sealse sotsiaalkeskuse direktor Mati Sinisaar. Rakveres tutvustas Kolmainu koguduse diakooniatööd õp Tauno Toompuu.

„Hongkongis on luterliku kiriku juures käivitatud mitmed diakooniategevused ja delegatsioonis olid just selle töö tegijad, mistõttu küsimused olid väga sisulised. Meil on teineteiselt palju õppida. Külaliste jaoks oli oluline, et meil on ühine ülemaailmne luterlik kirik. Soov koostöösuhteid arendada ja jätkata on mõlemapoolne,“ ütles diakooniasekretär Kadri Kesküla.

Visiidi viimasel päeval, kolmapäeval, kohtusid külalised peapiiskop Urmas Viilma ja assessor Kadri Põderiga ning käisid Tallinna Toomkirikus, kus Hongkongi luterliku kiriku esindajaid tervitas õp Arho Tuhkru. Õhtul enne ärasõitu uudistasid külalised Tallinna vanalinna.