Katrin-Helena Melderist sai Järva praost, abipraostina jätkab Tõnu Linnasmäe

Järva praostkonnas tehti eile ajalugu – esmakordselt Eesti kirikuloos sai praostiks naissoost vaimulik.

Peapiiskop Urmas Viilma esitas Järva praostkonna sinodil praosti kandidaadiks assessori ja Järva-Jaani koguduse õpetaja Katrin-Helena Melderi. Valimise eel avaldasid tema suhtes poolehoidu ja usaldust nii praegune praost Teet Hanschmidt, abipraost Tõnu Linnasmäe kui ka mitmed teised sinodisaadikud. Ka salajastel valimisel anti hääli üsna üksmeelselt: Melderi toetuseks tuli 28 häält, vastu oli kaks ja üks saadik jäi erapooletuks.

Abipraosti kandidaadi, Ambla ja Aegviidu koguduse õpetaja Tõnu Linnasmäe toetus sinodisaadikute poolt oli samuti suur: 26 poolthäält. Sinod valis ka praostkonna nõukogu.

Peapiiskop tänas väga hea töö eest Järva praegust praosti Teet Hanschmidti. Eestimaa südames asuvat praostkonda on Hanschmidt kindla käega juhtinud juba 26 aastat ning nüüdseks leidis vaimulik, et on aeg tööjärg üle anda uue põlvkonna esindajale. Tööd on olnud praostil palju, sest praosti rohke administratiivtöö kõrvalt tuleb hooldada ka õpetajata kogudusi. Nii on Hanschmidti rekord on olnud olla 7 koguduse hooldajaõpetaja. EELK Konsistoorium on otsustanud tunnustada Hanschmidti tema pühendunud töö eest teeneteristiga.