Kirik saab kuue diakoni võrra rikkamaks

Eile, 19. veebruaril andsid kirikuvalitsuse ees diakonieksami kuus diakonikandidaati. Kõik nad sooritasid eksami edukalt ja asuvad teenima EELK kogudustes oma vaimulike juhendajate käe all koguduste diakonitena.

Tulevased diakonid on Marek Alveus Nõmme Rahu kogudusest, Kevin Kirs Tallinna Toompea Kaarli kogudusest, Ramo Pener Türi Püha Martini kogudusest, Juhan Rumm Rakvere Kolmainu kogudusest, Urmas Saupõld Tartu Pauluse kogudusest ja Jane Vain Pärnu-Jakobi kogudusest.

„Hea meel on tõdeda, et Issand kutsub oma viinamäele ikka uusi ja uusi töötegijaid hoolimata sellest, et üldine ilmalikustumine on suures hoos ja maakogudused kuivavad inimeste maalt linna lahkumise tõttu üha enam kokku. Jumalal on aga omad plaanid ja Ta hoolitseb oma karja eest neile uusi karjaseid kutsudes,“ kommenteeris peapiiskop Urmas Viilma oma Facebooki postituses.

Diakonikoolitus Usuteaduse Instituudi pastoraalseminaris vältas septembrist 2018 kuni veebruarini 2019.