Kirikukogu istungjärgul otsustati seadustiku muutmisega mitte kiirustada

Eile ja täna, 26.–27. novembril oli Tallinnas Usuteaduse Instituudis EELK XXX kirikukogu 5. istungjärk. Kiriku kõrgeima organi kahepäevase kokkusaamise raames tähistati eile toomkirikus ka emeriitpeapiiskop Andres Põderi 70. sünnipäeva.

Kirikukogu olulisemate teemadena arutati põhikirja ja kirikuseadustiku muutmise ettepanekuid. Kavandatud põhjalikud muutused nägid näiteks ette piiskopkondade loomist, samuti kavandati muuta vaimulike valimise korda  kogudustes. Kiriku mitmed komisjonid olid selle nimel mitu aastat eeltööd teinud, toimunud oli mitmeid hääletusi. Seetõttu tuli mõneti ootamatult, et Kirikukogus hääletamiseks polnud kõigi muudatuste sisu või mõisted üheselt arusaadavad. Sedapuhku otsustati arutelu järel samm tagasi astuda ja kirikuseadustiku muudatusettepanekute teema edasi lükata.

Ühehäälselt ehk kõigi saadikute nõusolekul võeti vastu EELK 2020. aasta eelarve. Eelarvesummade vähenemise tingimustes on sõnum kiriku asutustele see, et püsikulusid ei suurendata ja reserve põhitegevuse peale ei kulutata, mistõttu tegevuseks vajalikud rahasummad ei kasva.

Kirikukogu kinnitas ka uue lauluraamatu kontseptsiooni. Lisaks praeguse lauluraamatu lauludele on uues ja mahukamas kogumikus sees veel teist samapalju laule.

Eile õhtul tähistasid Kirikukogu liikmed ja partnerkirikute esindajad toomkirikus õhtupalvuse ja sellele järgnenud koosviibimisega ühiselt peapiiskop Andres Põderi 70. sünnipäeva. Teenisid peapiiskop Urmas Viilma ja õpetaja Arho Tuhkru. Muusikaga teenisid orelil Kristel Aer ja Trompetil Indrek Vau, esines Toomkoguduse koor „Laudate Dominum“ Veljo Reieri juhatusel.