Kirikuvalitsuses olid täna külalised Soome misjoniorganisatsioonidest

Täna EELK Konsistooriumi külastanud põhjanaabrid tulid tutvuma eestlaste misjonitööga ning vahetama kogemusi.

Soome partnerite tugi on olnud meile oluline pikka aega – meie kirikut on soomlased toetanud nii läbi Eestis tegutsevate misjonäride kui ka rahaliselt Misjonikeskust ja konkreetseid projekte toetades. Nii näiteks on rajatud just tänu soomlastest misjonäride tööle ja rahalisele abile Perekeskus, loodud Lasnamäe kogudus, toetatud Saku kiriku valmimist. Samuti pakuvad soomlased oma tuge meie töötegijate koolitamisel.

EELK poolt olid kohtumisel piiskop Joel Luhamets, assessorid Katrin Helena Melder ja Kadri Eliisabet Põder ning EELK Misjonikeskust Joel Reinaru ja Samuel Reinaru, Piret Riim, Tiina Klement.

Eesti esindajad rääkisid külalistele meie kiriku hetkeolukorrast, tutvustasid EELK värsket arengukava ja selle tegevussuundi, misjonitöö teemasid ning korraldust ja suhtlust kiriku partneritega.
Ülevaate Misjonikeskuse tegevusest andis Samuel M. Reinaru ja majandustegevusest Leevi Reinaru, kes tutvustas ka 2020. aasta eelarvet.

Põhjanaabrite erinevaid misjoniorganisatsioone esindanud külalised olid: Jaakko Rusama, Erkki Haarala, Pirjo Honkanen, Pekka Jauhiainen, Brita Jern,.Miikka Kallio, Kai Lappalainen, Pentti Marttila, Jukka Paananen, Antero Rasilainen, Jaakko Rusama, Sari Blom, Riikka Porkola, Tero Ruotsala ja Pia Ruotsala.

Koosoleku järel konsistooriumis mindi üheskoos uudistama Mustamäe valmivat kirikuhoonet ja kohtuma sealse kogudusega.