Lutheri ausamba töörühm täpsustas järgnevaid samme

Reformatsiooni aastapäeva jumalateenistusel andis Peapiiskop Urmas Viilma teada, et kirikuvalitsus on otsustanud Kumnas Lutheri ausamba taastada. Täna toimus konsistooriumis töörühma esimene kokkusaamine. Kohal olid kiriku, kohaliku omavalitsuse, külaseltsi ja kiriku ja monumentaalkunstnike esindajad.

Osalised andsid ülevaate hetkeseisust: fotode järgi on välja prinditud ausamba 3-D koopiad ja arutatud mälestusmärgi asukoha üle. Maaeraldus on toimunud. Valla esindajate sõnul on kuju kohal olemas mälestustahvel ning valgustatud parkla. On otsustatud, et ausammas rajatakse endisest asukohast kümmekond meetrit eemale, et see teelaiendusele ette ei jääks. Lähteülesandes soovitakse korraga läbi mõelda nii monument ise kui ka selle ümbrus: istepingid, parkla.

Taastatav kuju koosneb kolmest osast: graniidist alus, sellel malmist osa ning selle kohal Lutheri pronksist kuju. Kokkutulnud nõustusid, et pikemate plaanide tegemise jaoks on teada saada ausamba umbkaudne maksumus. See on oluline nii valmimistähtaja kavandamiseks kui ka raha kogumiseks.

Töörühm otsustas, et eraldi sihtasutust kuju taastamiseks ei looda. Projekteerimise lähteülesande tellijaks saab konsistoorium ning kirikuvalitsus määrab ka projektijuhi, kes hakkab ausamba rajamist koordineerima.