Peapiiskopi üleskutse: Maarjapäevade korjandus Tartu Maarja kiriku taastamiseks

15. augustil tähistame rukkimaarjapäeva ehk Neitsi Maarja uinumise püha. 1224. aasta rukkimaarjapäeva peetakse Tartu Maarja koguduse sünnipäevaks. Seoses koguduse 795. aastapäevaga kutsun kõiki kaaskristlasi ja kiriku sõpru Eestimaal ja üle maailma annetama Tartu Maarja kiriku taastamiseks.

Tartu Maarja kirikul ja seal tegutsenud esimesel eestikeelsel kogudusel on eriline koht Eesti riigi ja rahva iseolemiseks kujunemise teel. Siin tegutses Tartu esimene eestlaste kogudus, mille liikmeteks olid meie ärkamisaja suurkujud Johann Voldemar Jannsen ja Miina Härma, siit on läkitatud laulupeolisi esimesele üldlaulupeole… ja võõrvõimu aastatel on selles saalis mängitud palli.

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus on asutatud selleks, et taastada Tartu Maarja kiriku väärikus ja ehitada see uuesti üles jumalakojana ning kogukonna keskusena. Selleks korraldab sihtasutus rukkimaarjapäeva ja ussimaarjapäeva vahelisel ajal 15.08.-8.09.2019 Tartu Maarja kiriku taastamiseks ülemaailmset Maarjapäevade korjandust.

Meil on üheskoos võimalus teha ilus kingitus – ostame igaüks ühe kivi Tartu Maarja kiriku torni! Kokku on vaja kirikutorni paigaldada 1 miljoni euro eest 200 000 viieeurost kivi. Ligi 48 000 kivi jaoks on annetused juba koos. Kas pole tähenduslik, kui ühel tornikividest on sümboolselt Sinu nimi?! Kui üheskoos kivid kokku saame, ei ole enam kindlasti mägede taga päev, mil Maarja kiriku tornikukk Maarjamaa auks jälle uhkelt ja kutsuvalt Tartu linna kohal kõrgub.

Kui Sa tunned, et Tartu Maarja kirik – eestluse sümbolhoone ja laulupeo häll vajab taastamist, siis on Sul võimalus anda selleks oma panus.

Nimelise annetuse saab teha Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse arveldusarvele EE132200221021269201.

Maarja kiriku taastamisele annetuste kogumiseks on avatud ka annetustelefonid, millega saab teha anonüümse annetuse.

Helistades numbrile 900 1842 annetad 5 eurot
Helistades numbrile 900 1941 annetad 10 eurot