Martnas tervitatakse laulupeotuld öölaulupeoga

Laulupeotule teekond peatub 5. juuni õhtul Martna kirikus.

Kiriku ees on tuld vastu võtmas Martna osavalla vanem Janno Randmaa ja osavalla volikogu esimees Hardi Rehkalt ning Martna lasteaia lapsed.

Martna kirikus toimub väike öölaulupidu algusega kell 21.30. Peaesinejaks on kutsunud käsikellade ansambli Campanelli Tallinnast, dirigendiks Inna Lai. Külas on ka Martna osavalla sõprusvald Soomest ja Marttila laulukoor ning koguduse Rootsi sõpruskoguduse Hille kirikumuusikud.

Martna laulukoor, koorijuhi Piret Leiumaa juhatusel, on valmis laulma hommikuni. Koori repertuaaris on nii kirikulaulud kui ka rahvalikud laulud, mida saavad kuulajad kaasa laulda.

Öölaulupeol Martnas kirikus kogutud annetused lähevad Tartu Maarja kogudusele nende kiriku taastamiseks.

Kõigile öölaulupeolistele pakutakse suppi ja teed. Martna kiriku juures on ka puhvet, kust saab soovi korral osta kohvi ja suupisteid, on kaardimakse võimalus.

Neljapäeval, 6. juunil jätkab laulupeotuli liikumist Lääne-Nigula vallas ning jääb ööbima Kullamaa kirikusse. Kullamaa kirikust saadab tule Raplamaa poole Kullamaa koguduse segakoor Ivi Küla juhatusel 7. juuni hommikul.