Missal Tallinna Toomkirikus osaleb Taani kuninganna Margrethe II

Dannebrogi õnnistamine Tallinna Toomkirikus
Foto: Urmas Roos

Pühapäeval, 16. juunil kell 11.00 toimuval kolmainupüha missal Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus osaleb Dannebrogi 800. aastapäeva puhul Taani kuninganna Margrethe II. Jumalateenistuse järel avab kuninganna kirikus Dannebrogi 800. ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud mälestustahvli.

Jumalateenistuse viivad läbi peapiiskop Urmas Viilma, peapiiskop emeeritus Andres Põder, õpetaja Arho Tuhkru ja õpetaja Joel Siim. Kaasa teenivad õpetaja Merle Prass-Siim, stud theol Rene Paats, Tallinna kirikute ühendkoor, Tallinna Toomkooli koor, Taani poistekoor, Kopenhaageni kantaadikoor ja organist Kadri Ploompuu.

4. juunil, Eesti lipu päeval, anti kogudusele Taani Lipuseltsi poolt kingitusena üle ja õnnistati Taani Kuningriigi lipp Dannebrog. Ülevaade sündmusest on leitav EELK kodulehel.

Sama päeva, 4. juuni hommikul andsid Tallinna Toomkooli õpilased õppereisil Amalieborgi lossis Kopenhaagenis üle Taani kuninganna Margrethe II-le adresseeritud tervituskirja. Sündmus märkis sümboolselt Taani rahvuslipu Dannebrogi 800., Eesti lipu 135. ja Tallinna Toomkooli 700. aastapäeva. Ülevaade sündmusest ja pildigalerii on leitav Tallinna Toomkooli Facebooki lehel.

Lisainfo:

Arho Tuhkru