Õpetaja Jaak Aus pälvis Tallinna linna teenetemärgi

Õp Jaak Aus
Foto: Erik Peinar

EELK Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus pälvis Tallinna linnavalitsuse 24. aprilli otsusega ühena 29 inimesest Tallinna linna teenetemärgi.

Õpetaja Ausile on see käesoleva aasta aprillis juba teine talle osaks saanud oluline tunnustus: 2. aprillil tegi EELK Konsistoorium otsuse anda Jaak Ausile EELK kuldristi kandmise õigus. Kuldrist antakse õpetajale üle peapiiskop Urmas Viilma poolt 9. juunil kell 10 algaval 1. nelipüha missal Tallinna Kaarli kirikus.

Õp Aus oli Tallinna Peeteli koguduse õpetaja 1994–1995, Tallinna Kaarli koguduse abiõpetaja 1995–2012 ning on teeninud sama koguduse õpetajana alates 2012. aastast. Lisaks on ta aktiivselt kaasa löönud mitmetes muudes kiriklikes ametites.

Varem on õp Ausile omistatud EELK aukiri (2010) ning EELK Teeneteristi III järk (2015).