Põlvas alustab sügisest tööd kristlik põhikool

Põlva Maarja koguduse ja Tartu Luterliku Peetri Kooli esindajad peapiiskopile Põlva kristliku põhikooli plaane tutvustamas

Tartu Luterliku Peetri Kooli direktor Tarvo Siilaberg ja Põlva Maarja koguduse õpetaja Toomas Nigola tutvustasid täna peapiiskop Urmas Viilmale Põlvas sügisest tööd alustava kristliku põhikooli tööplaane.

Sügisel alustab Põlvas oma esimest õppeaastat kohalike pedagoogide ja lapsevanemate initsiatiivil sündinud kristlik põhikool, kus igapäevane statsionaarne õppetöö algab esialgu küll vaid esimeses ja teises klassis, vanemate klasside jaoks on olemas koduõppe võimalus. Sarnaselt mitmetele teistele Eesti kristlikele erakoolidele sirgub seegi ettevõtmine vanema venna, sedapuhku Tartu Luterliku Peetri Kooli tiiva all, olles juriidilises mõttes tolle kooli õppekoht. Samas on Põlvas plaanis rõhku panna ka oma kohaliku identiteedi väärtustamisele ning algatusrühmas küpseb mõte hakata ettevõtmist samast kihelkonnast pärit vaimuliku Jakob Hurda pärandile mõeldes nimetamagi Põlva Jakobi Kooliks.

Õppetöö hakkab toimuma Põlva ajaloolises pastoraadihoones otse kesklinnas. Õpetajatena asuvad tööle tunnustatud kristlastest pedagoogid – Urve Järg 1. klassi ning Tiina Vasser 2. klassi juhatajana, lisaks veel Anar Anijalg usuõpetuse õpetajana ning ainetundides veel teisigi tublisid inimesi.

Klasside komplekteerimine on seni kulgenud ootuspäraselt ning kuigi tänase seisuga on veel jäänud  ruumi mõne uue õpilase lisandumiseks kummassegi klassi, on praeguseks vastuvõetud õppureid juba piisavalt olemaks kindlad, et sügisel saab mõlemad klassid avada.

Lisainfot avatava kooli kohta saab Tartu Luterliku Peetri Kooli kodulehelt. Pühapäeval, 2. juunil toimub Põlva kirikus ka heategevuskontsert kooli käivitamise toetuseks, kus esinevad Tartu Luterliku Peetri Kooli ja Põlva Maarja koguduse noored muusikud ning Põlva Linna Harrastusteater. Kohapeal on võimalik annetada kooli rajamise heaks.