Räpina koguduse hooldekodu tähistas 25. sünnipäeva

Pidupäevalised hooldekodu õuel kontserti kuulamas

EELK Räpina Miikaeli kogudusele kuuluv hooldekodu tähistas täna oma 25ndat sünnipäeva. Sel puhul oli koguduse rukkimaarjapäeva jumalateenistus tavapärasest pidulikum, hooldekodu õuel peeti aga piknikku tänukõnede, muusika ja tantsuga.

Hetkel ainsana Eesti luterliku kiriku kogudusele kuuluv EELK Räpina hooldekodu tegutseb 1908. aastal ehitatud kahekorruselises kunagises leerimajas. 1993. aastal loodi seal koguduse toonase õpetaja Heino Nurga eestvedamisel ajutine varjupaik ühele eakale, peavarjuta jäänud koguduse liikmele. Tema eest kandsid hoolt vabatahtlikest koosnev diakooniarühm. Üsna pea otsustati remontida leerimaja esimene korrus ja asutada kristlik hooldekodu, millest nüüdseks on saanud 30 voodikohaga hoolekandeasutus. Hooldekodu juures tegutseb ka päevakeskus, pakutakse avahooldusteenust, laenutatakse invaabivahendeid ja pakutakse hingehoidu. Regulaarselt toimuvad jumalateenistused ning on võimalus vestelda vaimulikuga.

Pidulikul missal Räpina Miikaeli kirikus teenisid koguduse õpetaja Urmas Nageli, kohalike kirikuvanemate ja koguduse segakoori kõrval ka peapiiskop Urmas Viilma ning Võru praostkonna praost Üllar Salumets.

Oma jutluses kõneles peapiiskop Jumalaema kombel Jeesuse järgimisest ning tegudes väljenduvast ligimesearmastusest. Tema sõnul on kiriku ülesanne hoolitseda emalikult kõigi nende eest, kellel pole enam lähedasi, kes nende eest hoolt kannaksid. Nagu Maarja järgnes oma vaevatud ja kannatavale Pojale ning oli talle toeks, nii on ka kiriku ülesanne oma laste suhtes. “Räpinas väljendub see maarjalik-emalik hool kõiges, mida tehakse juba veerand sajandit hooldekodus. Olgu see töö jätkuvalt õnnistatud, Jumalast juhitud ning Tema kaitse all,” lausus peapiiskop.

Rukkimaarjapäeva missale järgnes piknik hooldekodu õuel, kus muusikaga teenisid nii Rõuge Unistuste Kitarriorkester kui ka koguduse õpetaja Urmas Nagel. Peeti pidupäevakõnesid, imetleti rahvatantsijate kunsti ning võeti pruukostigi.