Saku kiriku ehitusel löödi kopp maasse

Saku kiriku ehitusel löödi kopp maasse 11. aprillil 2019
Foto: Victoria Parmas, Saku Sõnumid

Täna löödi Sakus maasse esmalt labidas, seejärel juba suurem kopp – algas kiriku ehitamine.

Sündmusel osales umbes kolmkümmend inimest. Neist esimese labidalöögi tegi pikaajaline Saku kirikumees ja eestpalvetaja Mihkel Reinup (84). Sihtasutuse poolt tegid labidalöögid õpetaja Tanel Ots (Saku abivallavanem ja SA liige), Agu Kaljuste (Hageri koguduse juhatuse esimees ja SA liige), Juhan Talpsepp (SA juhatuse esimees) ja Saku koguduse õpetaja ning SA liige Magne Mölster.

Ka kõik teised soovijad said ise sümboolse labidalöögi teha, nende hulgas ka paar last, kes olid ettenägelikult omad labidad kodust kaasa võtnud. Seejärel jätkas kaevetöid juba suur kaevemasin.

18. juunil pannakse kirikule pidulikult nurgakivi. Siis oodatakse kohale ka peapiiskoppi.

Infot selle kohta, kuidas Saku kiriku ehitamisele kaasa aidata, leiab koguduse kodulehelt.

Ranno Seppeli videosalvestus olulistest hetkedest:

Vaata ka Victoria Parmase (Saku Sõnumid) fotosid sündmusest: