Saku kirikutorni ehib tänasest rist

Täna, 20, septembril peeti Saku kiriku sarikapidu. Peapiiskop Urmas Viilma pühitses kirikuristi ja seejärel said kohaletulnud oma silmaga näha selle paigaldamist torni tippu. Risti paigaldamise ajal ilmus pilvisesse taevasse korraks ka vikerkaar.

Koguduse õpetaja Magne Mölster tervitas sündmust sisse juhatades tublisid ehitajaid, ehitusjärelvalvet ja arhitekte, kes said tänutäheks kruusi Saku kiriku pildiga. Pärja sarikatelt äratoomise au oli SA Saku Kiriku Ehitus esindajal Ardon Kaermal.

Pühitsemistseremoonia viis läbi peapiiskop Urmas Viilma, kes oma kõnes meenutas vaimulikku laulu „Ainult rist“ ning risti kui võidu sümbolit. Praost Jüri Vallsalu sõnas, et sündmus, kus kerkimas on eesti kirik, on tõesti erakordne ning soovis, et ka teiste kavandatavate kirikuhoonete kerkimist saadaks õnnistus. Saku kiriku kiiret valmimist soovisid oma kõnedes ka valla esindajad, kes lubasid toetada kiriku valmimist juba tuleva aasta eelarvest. Kiriku valmimist ootavad pikisilmi nii Saku Toomase kogudus kui ka siinsed muusikasõbrad, sest sakraalhoonest saab Saku aleviku ja valla enam kui 10000 elaniku jaoks ka suurepärase akustikaga kontserdipaik. Muusikat jagus sarikapeolegi – kauni lauluga esines valmivas kirikusaalis Forde kirikukoor Norrast.

18. juunil nurgakivi saanud Saku kiriku peahoone maksumuseks kujuneb enam kui miljon eurot, sellest on praeguseks olemas ligi 625 587 eurot. Ehitamist on toetanud EELK Konsistoorium, samuti on raha saadud annetustena kogudustelt, kirikuliikmetelt Sakus ja Hageris ning paljudelt teistelt kohalikelt inimestelt. Lisaks on oluline toetus tulnud Soomest, Norrast ja Saksamaalt. Hoone ehitamist on toetanud ka mitu Sakus tegutsevat ettevõtet.

Kirikuhoone omanik on sihtasutus Saku Kiriku Ehitus, kus on esindajad Saku ja Hageri kogudustest, Saku vallast ja kirikuvalitsusest.

SA Saku Kiriku Ehitus ootab lahkeid annetajaid kiriku ehitamist toetama. Rekvisiidid annetamiseks on:

Saku Kiriku Ehitus SA,
AS SEB Pank | SWIFT Code (BIC): EEUHEE2X | Tornimäe 2, Tallinn 15010, EE041010220215648221 (SEB), IBAN: EE041010220215648221
SWEDBANK AS |SWIFT/BIC: HABAEE2X | Liivalaia 8, 15040 Tallinn, EE952200221056504915 (Swedbank), IBAN: EE952200221056504915

Kõikide annetajate nimed saavad kajastatud kiriku valmimisel vastavas trükises.

Saku koguduse tegemiste ja kiriku toetamise võimaluste kohta saab infot koguduse kodulehelt http://saku.eelk.ee ja koguduse Facebooki lehelt.