Suurpõgenemise aastapäeva meenutuseks helisevad kirikukellad üle Eesti

Käesoleva aasta sügisel möödub 75 aastat 1944. aastal toimunud suurpõgenemisest, mil kümned tuhanded eestlased olid sunnitud oma elu kaitseks kodumaalt põgenema. Teekonnal kodumaalt teadmatusse hukkus nii maal kui merel teadmata arv inimesi.

Peapiiskop Urmas Viilma tegi EELK vaimulikele üleskutse meenutada eestlaste suurpõgenemist kogukondades ja kogudustes üle maailma.

”Seoses suurpõgenemise 75. aastapäevaga palun kõikides EELK kogudustes nii Eestis kui diasporaas meenutada suurpõgenemist mälestusteenistusel, palvusel või pühapäevasel jumalateenistusel ning helistada 19. septembril kell 18.00 mälestuskelli, et mälestada kõiki põgenemise käigus hukkunuid,” kirjutas Urmas Viilma oma üleskutses.

Oikumeeniline mälestusteenistus, mille peab peapiiskop emeeritus Andres Põder, toimub 19. septembril 2019 kell 18.00 Tallinna Jaani kirikus, organistiks on Maris Oidekivi-Kaufmann, laulavad Pille Lill, Ivo Linna ja Tallinna Poistekoor.

1944. aasta suurpõgenemisele pühendatud sündmused toimuvad Ülemaailmse Eestlaste Kesknõukogu koordineerimisel 18.-22. septembrini nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Vaata lisaks: