Tallinna praostkonna aasta teoks kuulutati Naissaare Püha Maarja kabeli taaspühitsemine

Egle Viilma foto

Tallinna praostkonna 12 koguduses aasta jooksul tehtud töödest esitati aasta teo kandidaatideks kuus.

EELK Tallinna Toompea Kaarli kogudus esitas hindamiskomisjonile omalt poolt kolm tähelepanuväärset saavutust. Paavst Franciscuse oikumeenilise noortekohtumise korraldamise eest Kaarli kirikus tuli juba tunnustuseks Eesti Kirikute Nõukogu 2018. aasta oikumeeniline aastapreemia. Veel väärisid esiletõstmist Walckeri oreli kapitaalremondi lõpetamine (2018. aasta suvel sai valmis 2016. aasta jaanuaris alanud Eesti suurima Walckeri oreli kapitaalremont) ja Lunastaja Jeesus Kristusele ja Pühale Neitsi Maarjale vitraažide paigaldamine kiriku kooriruumi 2018. aasta detsembris.

Praostkonna nõukogu lisas neile kolm: Rootsi-Mihkli koguduse suursündmuse, 2018. aasta 18. augustil toimunud Naissaare Püha Maarja kabeli taaspühitsemise peapiiskop Urmas Viilma poolt – Rootsi kroonprintsessi Victoria ja prints Danieli osavõtul ning sellele eelnenud kabeli kordategemise. Järgmiseks tõsteti esile Harkujärve koguduse loomist. Kirikuhoone oli juba eelnevalt paljude tegevustega täidetud ja 2018. aastal jõuti koguduse loomiseni. Veel toodi välja Toomkoguduse töö Pirita kalmistu kordategemisel.

Praostkonna nõukogu esimesel hääletusel jäid teise vooru nr 1, 4 ja 5. Rootsi-Mihkli koguduse korraldatud sündmus kuulutati võitjaks 14. märtsil toimunud Tallinna praostkonna sinodil.