Tartu Maarja kiriku taastamise I etapp on lõpetatud

2019. aasta jaanuari alguses alanud Tartu Maarja kiriku taastamise I etapp on jõudnud lõpule. Lammutatud on põranda aluspostid, rõdud, kiriku sisemuses tehtud väljakaeved, valatud taldmikud, ehitatud betoonplokkidest siseseinad, valatud vahelaed, trepid, ehitatud ajutised piirded kirikusaalile ja  käigutee peauksest.

Kirikusaali uus siselahendus võimaldab tulevikus kirikuhoonesse mahutada koguduse erinevad töövaldkonnad ning toetab kujunemist kogukonnakeskuseks. Mitmed erinevate suurustega ruumid pakuvad võimalusi huvitegevusteks ja kooskäimisteks.

I etapi tulemust on võimalik oma silmaga vaatama tulla juba 16. mail 2019, mis tähistatakse postipapa Jannseni 200 sünniaastapäeva.

Pidustused algavad 16. mail Tartu Maarja kirikus kell 8.00 äratusmängu ja hommikupalvusega. Esinevad Väägvere Pasunakoor ja Miina Härma Gümnaasiumi mudilaskoor.

Kell 19.00 algab Tartu Maarja kirikus Loone Otsa kirjutatud ja lavastatud etendus „Jannseni juubel ehk August Wiera tuleb Tartusse“. Piletid Piletilevis ja tund enne algust koha peal.

Enne näidendi algust võtavad sõna Tartu linnapea ja Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse nõukogu esimees Urmas Klaas, AS Eviko esindaja Rein Murumägi ja EELK Tartu Maarja koguduse juhatuse esimees Lea Saar.

Igaühel on võimalus olla kirikuehitaja

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus kogub sihtotstarbelisi annetusi kiriku taastamiseks. Nimelise annetuse saab teha sihtasutuse Swedbanki kontole EE132200221021269201. Maarja kiriku taastamisele annetuste kogumiseks on avatud ka annetustelefonid. Anonüümse annetuse saab teha helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot, 900 2019 annetad 50 eurot.

Lisainfo ja kontakt:

Silvia Leiaru