Tartu praostina jätkab õp Ants Tooming

9. aprillil toimus Tartu praostkonna sinod. Korralistel valimistel otsustati, et Tartu praostkonna praostina jätkab Ants Tooming ja abipraostina Kristjan Luhamets.

Tartu proastkonna sinodi jumalateenitus toimus Mustvee kirikus, kus teenisid Tartu praostkonna vaimulikud. Sinodi saadikutele pidas jutluse peapiiskop Urmas Viilma.

Kultuurimajas toimunud sinodil tervitas Peipsimaa keskuses saadikuid Mustvee vallavanem Märt Kraft, kes kinnitas, et kirik on kohalikus elus olulisel kohal. Samuti meenutas vallavanem liigutusega praost Ants Toominga tervituskaarti, mille ta sai vaimulikult oma vallavanemaks asumise päeval. Mustvee on Peipsimaa keskus.

Praost Ants Tooming tänas omakorda õpetaja Eenok Haamerit sooja vastuvõtu eest. Ta märkis, et möödunud aasta on toonud praostkonda tublisti tunnustust. Nii sai Tartu linna aukodaniku tiitli piiskop Joel Luhamets ja prof Kalle Kasemaa valiti Eesti rahvusmõtte auhinna saajaks. Tunnustus anti üle 1. detsembril Tartu Ülikoolis toimunud pidulikul aktusel.

Praost Tooming andis ülevaate muutustest vaimulike teenistuspaikadest ja tegi kokkuvõtte ka iga praostkonna koguduse olulisematest sündmustest. Kriitiliselt tõi ta välja Avinurme pastoraadi teemal toimunud vaidlused, mis on väljunud viisaka suhtlemise raamidest ja kahjustavad kiriku mainet.

Igal kogudusel peatus üksikult praosti pilguga. Järgnevalt andsid üksikasjalikuma ülevaate oma tegemistest kogudused ise. Koguduseelu tugineb pigem vähestel ustavatel liikmetel, kuid indu jagub ja tulevikku vaadatakse optimistlikul pilgul. Kirikutalituste kõrvalt korraldatakse piiblikoole, talgupäevi, abistatakse hooldekodusid, korraldatakse muusikategevust, samuti edeneb koostöö koolidega. Omajagu energiat nõuab kinnisvara haldamine.

Ühe värvikama seigana toimus ühes Tartu kirikus isikukoodi võltsimine – üks 14-aastane neiu soovis nii väga minna leeri, et selle tarvis piisavalt küpseks arvamise nimel tegi ta oma isikukoodi ”paranduse”.