Võru praostkonna praostina jätkab Üllar Salumets

Üllar Salumets Võru praostkonna sinodil Võrus 24.04.2019

Täna Võrus toimunud EELK Võru praostkonna sinodil valiti üksmeelselt uueks ametiajaks tagasi praost Üllar Salumets. Abipraostina jätkab õp Margit Lail.

Et Urvaste koguduse õpetaja Üllar Salumets on oma esimesel ametiajal praostina Võru praostkonna juhtimisega hästi toime tulnud, seda tõdesid nii sinodil kirikuvalitsust esindanud piiskop Joel Luhamets kui ka sinodisaadikud, kes praosti jätkamise salajasel hääletusel üksmeelselt heaks kiitsid. Sama kehtib ka abipraosti, Kanepi koguduse õpetaja Margit Laili osas.

Tubli tööd on teinud ka praostkonna nõukogu, mis samuti jätkab endises koosseisus: lisaks praostile ja abipraostile kuuluvad sinna veel Pindi koguduse õpetaja Argo Olesk, Räpina Miikaeli koguduse õpetaja Urmas Nagel ning praostkonna lastetöö koordinaator Eveliin Sillakivi.

Lisaks valimistele ja muudele tarvilikele otsustamistele kuulati infot Petseri kiriku tagasitaotlemise protsessi (õp Andres Mäevere) ning Põlva kristliku põhikooli käivitamisega seonduva (õp Toomas Nigola) kohta. Üldkiriklikest küsimustest andis põgusa ülevaate piiskop Joel Luhamets. Koguduse esindajate tavapäraseid 3-minutilisi ülevaateid kohapeal toimuvast asendas seekord praostkonna ajalehe erinumber, kus kõigi kavandatud sõnavõtud ära on trükitud.

Vaata lisaks: