« tagasi

SUURE NäDALA SüNDMUSED

EESMÄRGID

leeriõpilased

 • Leeriõpilased saavad aru mõistetest: lunastus, lepitus, arm.
 • Leeriõpilased mõistavad, et Jumala lunastustegu puudutab ka tema elu
 • Kuidas mõista: Jeesus on meie juures igapäev

  Rühmatööd

  Ta läks teiste eest - Maximillian Kolbe lugu

  Leeriõpilased saavad koopia Maximallian Kolbe loost (vaata valmis materjalid)

  Käsimusi vestluseks:
 • Milliseid tundeid ja mõtteid, see lugu teis tekitas?
 • Mis võis sundida Maximillian Kolbet nõnda käituma?
 • Kas ta tegi teie arvates õieti?
 • Millisel juhul oleksite teie valmis midagi teise inimese eest tegema? Mida?

  Ülesanne
  Kirjutage Maximillian Kolbe päeviku viimased leheküljed.
  1 Päev - millal ta otsustas minna selle tehe mehe asemel
  2 päev - kui ta oli juba mõni päev kongis olnud
  3päev - Kolbe päeviku viimane sissekanne

  Lood

  Lootus
  Nagu varblane katusel

  Räägitakse, et oli kord inimene, kes aina nurises oma saatuse üle: oma kurva lapsepõlve ja igava nooruse, aga nüüd oma raske töö üle. Ühel õhtul kui ta magama läks, tundus talle, et keegi tuleb tema tuppa, ja ta mõistis, et see on ingel. Imestunult kuulis ta sõnu: "Tõuse ja tule minu järel".
  Ta tõusis voodist ja järgnes oma teejuhile. Ingel viis ta trepist üles, ja kui ta pööningu ukse lahti tegi, avanes seal enneolematu vaatepilt. Pööning oli pilgeni täis kõiksuguseid riste. Neid oli kullast, hõbedast, rauast ja puust - suuri ja väikseid, värvitud ja värvimata, kaunistatuid ja lihtsaid. Ei olnud kaht sarnast. Ja kui ta neid imestusega vaatas, kõnetas ingel teda ja ütles: "Sa nurised ühe oma elu üle, et sa ei suuda enam oma risti kanda. Jumal on andnud sulle loa valida endale rist oma äranägemise järgi, kuid - nagu sa ise tead - mingit risti peab igaüks kandma". Inimene oli rõõmus ja otsis välja kõige suurema kuldristi, kuid oh häda, ta ei suutnud seda isegi liigutada - nii raske oli see. Siis valis ta väiksema, kuid rikkalikult kaunistaud risti. Ka selle risti kandmisega ei saanud ta hakkama: kaunistused lõikasid talle valusalt õlga.
  Nii proovis ta järjepanu igasuguseid riste, võttis neid õlale ja püüdis käia. Lõpuks, pika proovimise järel, valis ta ühe siiski välja ning tuli sellega ingli juurde. "Ma võtan selle, see sobib mulle kõige paremini": "Hästi", ütles ingel rahulikult. "aga kas sa tead, et see on seesama rist, mida sa oled kandnud kogu oma senise elu?"

  Mieczyslaw Malinski "Uskuda Kristusesse"

  Rabi Úlomo Karlinist ütles: "Kui sa tahad inimest saastast ja mudast välja tõsta, siis ära arva, et piisab, kui sa talle kaldalt abivalmilt käe ulatad. Sul tuleb ka endal mutta astuda, temast tugevasti kinni haarata ja alles siis saate üheskoos välja ronida."

  Muud ülesanded

  RISTITEE

  Üheskoos valmistatakse ristitee punktid näiteks kolaazina ja seatakse need kodukirikus üles. Leeriõpilased võivad ise ka Piiblitekstide põhjal kirjutada mõtisklused ja palved ristiteele.
  Ristitee võib läbi "käia" ka leeriklassis vaata ka valmis materjalid Powerpoint "Ristitee"

  AGAPE SÖÖMAAEG

  Leeritunnis viiakse läbi Agape söömaaeg vaata valmis materjalid.

  « tagasi  üles